← Všichni poslanci

Portrét: Nikola Bartůšek
© European Union – Source: EP

Nikola Bartůšek

skupina Evropských konzervativců a reformistů
ECR(do 3. 2. 2026 PfE, do 16. 6. 2026 nezařazení) nezávislá v mandátu

Mandát: 16. 7. 2024 – dosud

Hlasovala v 91,0 % jmenovitých hlasování ze svého mandátu (5 600 z 6 154) a v 80,9 % hlasovala stejně jako většina její frakce. Vedla 1 zprávu výboru, z toho 1 Parlament přijal. Jako stínová zpravodajka vyjednávala za frakci 7 zpráv, z toho 7 Parlament přijal.

Hlasování v číslech

Účast na hlasování91,0 %

o 1,1 p. b. víc než medián EP (89,9 %)

5 600 z 6 154 hlasování · medián frakce 91,7 %
všechna jmenovitá hlasování v době mandátu · zdroj a metodika

Účast na hlasování: V kolika jmenovitých hlasováních v době mandátu poslanec hlasoval (pro, proti nebo se zdržel).

Účast na hlasování – závěrečná90,0 %

o 0,5 p. b. méně než medián EP (90,6 %)

577 z 641 hlasování · medián frakce 91,7 %
o celém textu, o prozatímní dohodě s Radou nebo o námitce proti aktu Komise · zdroj a metodika

Účast na hlasování – závěrečná: O celém textu, o prozatímní dohodě s Radou nebo o námitce proti aktu Komise.

Prezence na zasedání (podle EP)
92,5 %
111 z 120 dnů jednání v době mandátu
podle prezenční listiny EP, jen dny, ke kterým listina existuje · EP Open Data (meetings), stav k 17. 10. 2026
Hlasuje s frakcí80,9 %

o 10,2 p. b. méně než medián frakce (91,1 %)

3 410 z 4 215 hlasování
jen informativní · zdroj a metodika

Hlasuje s frakcí: V kolika procentech hlasování hlasoval stejně jako většina jeho frakce (k datu hlasování).

Shoda s ostatními Čechy
82,5 %
4 451 z 5 396 hlasování
jen informativní · zdroj a metodika

Shoda s ostatními Čechy: Podíl hlasování, kde poslanec hlasoval stejně jako většina ostatních českých poslanců, kteří hlasovali.

Hlasovala pro 2 987×, proti 1 984×, zdržela se 629×, nehlasovala 554×.

Zdroj: HowTheyVote.eu · EP Open Data · data k 17. 10. 2026

HowTheyVote.eu (export 2026-10-17, licence ODbL) a EP Open Data (CC BY 4.0). Čísla počítá skript compute_stats.py, ne AI. Jak počítáme.

Medián EP je prostřední hodnota všech poslanců.

Srovnání s celým EP: Medián EP a medián frakce: prostřední hodnota přes všechny poslance EP (nebo poslance dané frakce), kteří mají v datech HowTheyVote aspoň 100 hlasování. Počítá se stejně jako u českých poslanců (účast na hlasování, účast u závěrečných hlasování, hlasování s frakcí k datu hlasování), jen u poslanců jiných států se berou všechna hlasování, ve kterých je HowTheyVote vede. Poslanec s kratším mandátem se srovnává s mediánem počítaným jen z hlasování v době jeho mandátu. Pořadí poslanců v celém EP záměrně neuvádíme.

Práce na textech

Zprávy, stanoviska, usnesení a otázky, na kterých se podílela. Počty, ne kvalita.

Hlasování je jen část práce poslance. Kromě něj poslanci vedou zprávy a stanoviska výborů, vyjednávají je za frakci, kladou otázky Komisi a vystupují v rozpravách. Čísla ukazují, kolik takové práce kdo má přidělené, ne jak kvalitní je. U zpráv a usnesení je uveden výsledek závěrečného jmenovitého hlasování v plénu (nebo přijatého návrhu na zamítnutí), vždy po typech zvlášť.

Práce na textech v delegaci

Zprávy – zpravodajka
1
● střední třetina delegace
text vedla za výbor
prošlo 1
Stanoviska – zpravodajka
0
stanovisko dalšího výboru k cizí zprávě
Zprávy – stínová zpravodajka
7
● střední třetina delegace
vyjednávala text za svou frakci
prošlo 7
Stanoviska – stínová zpravodajka
6
▲ horní třetina delegace
vyjednávala stanovisko za svou frakci
Podepsané návrhy usnesení
68
z toho přijato 7
nesrovnává se: návrh podepisují desítky poslanců za frakci
Přijaté zprávy, na kterých pracovala (8)
Počítají se všechny přidělené texty bez ohledu na výsledek hlasování.

Zpravodaj/ka píše text za výbor (zprávu výboru, který věc vede, nebo stanovisko dalšího výboru), stínový/á zpravodaj/ka ho vyjednává za svou frakci. Počítají se všechny přidělené texty bez ohledu na výsledek hlasování. Legislativní = Parlament spolurozhoduje o právním předpisu (procedury COD, CNS, APP). Třetina = kde poslanec stojí mezi 21 současnými poslanci delegace v dané kategorii; celkové pořadí záměrně nepočítáme. Srovnání celé delegace.

Všechna práce podle typu

Zprávy (zpravodaj/ka)
1
hlasováno v plénu 1, z toho přijato 1
Stínové zprávy
7
hlasováno v plénu 7, z toho přijato 7
Stínová stanoviska
6
výsledek se nesleduje
Návrhy usnesení
59
hlasováno v plénu 5, z toho přijato 0 · nahrazeno společným návrhem 7 · bez jmenovitého hlasování 47
Společné návrhy usnesení
9
hlasováno v plénu 7, z toho přijato 7 · bez jmenovitého hlasování 2
Otázky Komisi a Radě
73
výsledek se nesleduje
Zprávy (zpravodaj/ka) (1)
Stínové zprávy (7)
Stínová stanoviska (6)
Návrhy usnesení (59)
Společné návrhy usnesení (9)
Otázky Komisi a Radě (73)
Zdroj: EP Open Data (CC BY 4.0), HowTheyVote.eu · aktualizováno 17. 10. 2026

Pozměňovací návrhy nejsou zahrnuté. „Bez jmenovitého hlasování“: HowTheyVote eviduje jen jmenovitá hlasování. O textu se mohlo hlasovat jinak (zvednutím ruky, tajně, např. u jmenování) nebo hlasování teprve proběhne. Jak počítáme.

Projevy v plénu

Ústní projevy v rozpravách
33
celkem 42 min
v 32 bodech jednání
jen počet, bez srovnání s kolegy
Písemná prohlášení
13
počítáme zvlášť: dají se psát hromadně
Zdroj: EP Open Data (speeches) (CC BY 4.0) · stav k 17. 10. 2026

Počty v době mandátu. Projevy ani prohlášení nevypovídají o kvalitě ani vlivu a nejsou součástí třetin.

Soulad s výsledkem hlasování

Jak často hlasovala tak, jak hlasování nakonec dopadlo.

Číslo hlavně odráží velikost a pozici frakce; hlasovat proti většině je legitimní opoziční role. Proto ho vždy srovnáváme s průměrem frakce.

Všechna hlasování
51,1 %
2 541 z 4 970 hlasů pro/proti
průměr její frakce ve stejných hlasováních: 42,9 %
jen informativní · co to znamená
Závěrečná hlasování
76,8 %
365 z 475 hlasů pro/proti
průměr její frakce ve stejných hlasováních: 63,9 %
jen informativní · co to znamená
Těsná hlasování
46,2 %
55 z 119 hlasování
rozdíl pro − proti nejvýš 21 hlasů · zdroj a metodika

Frakce a strana

20252026FrakcePfE: 16. 7. 2024 – 3. 2. 2026PfEnezařazení: 4. 2. 2026 – 16. 6. 2026nezařazeníECR: 17. 6. 2026 – dosudECRStranaPSH: 16. 7. 2024 – 22. 4. 2026PSHnezávislá: 23. 4. 2026 – dosudnezávislá16. 7. 2024dnes2026FrakcePfE: 16. 7. 2024 – 3. 2. 2026PfEnezařazení: 4. 2. 2026 – 16. 6. 2026ECR: 17. 6. 2026 – dosudECRStranaPSH: 16. 7. 2024 – 22. 4. 2026PSHnezávislá: 23. 4. 2026 – dosud16. 7. 2024dnes

Příslušnost podle EP Open Data, k datu. Zdroj: EP Open Data.

Účast na hlasování po měsících

100 %50 %0 %

říjen 2026: hlasovala v 227 z 227 hlasování (100,0 %).

Sloupec = podíl hlasování v měsíci. Klepnutím ukážete přesné číslo.

Sloupec = podíl hlasování v měsíci, ve kterých hlasovala; pod sloupcem číslo měsíce a rok. Nízká čárka = v měsíci nehlasovala ani jednou. Měsíce bez zasedání (srpen) chybí.

Členství podrobně

  • skupina Patrioti pro Evropu
    skupina Patrioti pro Evropu
    PfE · 16. 7. 2024 – 3. 2. 2026
  • Nezařazení poslanci
    nezařazení · 4. 2. 2026 – 16. 6. 2026
  • skupina Evropských konzervativců a reformistů
    skupina Evropských konzervativců a reformistů
    ECR · 17. 6. 2026 – dosud
  • Přísaha
    Přísaha
    PSH · 16. 7. 2024 – 22. 4. 2026
  • nezávislá
    23. 4. 2026 – dosud

Zdroj: EP Open Data

Výbory

  • LIBE – Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci
    náhradník/ice · stálý výbor · 24. 6. 2026 – dosud
  • EMPL – Výbor pro zaměstnanost a sociální věci
    člen/ka · stálý výbor · 6. 7. 2026 – dosud

Dříve

  • SEDE – Podvýbor pro bezpečnost a obranu
    člen/ka · podvýbor · 19. 7. 2024 – 15. 9. 2024
  • AFET – Výbor pro zahraniční věci
    náhradník/ice · stálý výbor · 19. 7. 2024 – 3. 2. 2026
  • EMPL – Výbor pro zaměstnanost a sociální věci
    člen/ka · stálý výbor · 19. 7. 2024 – 3. 2. 2026
  • LIBE – Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci
    člen/ka · stálý výbor · 19. 7. 2024 – 3. 2. 2026
  • SEDE – Podvýbor pro bezpečnost a obranu
    náhradník/ice · podvýbor · 16. 9. 2024 – 19. 1. 2025
  • SEDE – Výbor pro bezpečnost a obranu
    náhradník/ice · stálý výbor · 23. 1. 2025 – 3. 2. 2026

Zdroj: EP Open Data

Kde hlasovala jinak než frakce

Hlasovala jinak než většina své frakce 805× ze 4 215 hlasování, ve kterých se to počítá (z toho v závěrečných hlasováních 132×). Z těchto 293 hlasování, kde měla česká strana jasnou většinu, hlasovala 107× stejně jako ostatní poslanci její strany.

DatumHlasováníVolba / frakceStranaVýsledek
8. 10. 2026Potřeba vypracovat strategii EU pro boj proti islamistickému entrismu a vlivu sítě Muslimského bratrstva
pozměňovací návrhB10-0424/2026 · Za bodem odůvodnění A - PN 118
pro
většina ECR: proti
většina strany: zdržel/a sezamítnuto
8. 10. 2026Potřeba vypracovat strategii EU pro boj proti islamistickému entrismu a vlivu sítě Muslimského bratrstva
pozměňovací návrhB10-0424/2026 · Za bodem odůvodnění A - PN 117
pro
většina ECR: proti
většina strany: pro (stejně)zamítnuto
8. 10. 2026Potřeba vypracovat strategii EU pro boj proti islamistickému entrismu a vlivu sítě Muslimského bratrstva
pozměňovací návrhB10-0424/2026 · Za právním východiskem 3 - PN 115
pro
většina ECR: proti
většina strany: zdržel/a sepřijato
8. 10. 2026Potřeba vypracovat strategii EU pro boj proti islamistickému entrismu a vlivu sítě Muslimského bratrstva
pozměňovací návrhB10-0424/2026 · Právní východisko 3 - PN 113
pro
většina ECR: proti
většina strany: pro (stejně)přijato
8. 10. 2026Potřeba vypracovat strategii EU pro boj proti islamistickému entrismu a vlivu sítě Muslimského bratrstva
pozměňovací návrhB10-0424/2026 · Za odst. 9 - PN 39
pro
většina ECR: proti
většina strany: pro (stejně)zamítnuto
8. 10. 2026Potřeba vypracovat strategii EU pro boj proti islamistickému entrismu a vlivu sítě Muslimského bratrstva
pozměňovací návrhB10-0424/2026 · Za odst. 3 - PN 33
zdržela se
většina ECR: pro
většina strany: propřijato
8. 10. 2026Potřeba vypracovat strategii EU pro boj proti islamistickému entrismu a vlivu sítě Muslimského bratrstva
pozměňovací návrhB10-0424/2026 · Za odst. 1 - PN 61
zdržela se
většina ECR: pro
většina strany: prozamítnuto
8. 10. 2026Potřeba vypracovat strategii EU pro boj proti islamistickému entrismu a vlivu sítě Muslimského bratrstva
pozměňovací návrhB10-0424/2026 · Odst. 1 - PN 31, 3. část
pro
většina ECR: proti
většina strany: zdržel/a sepřijato
8. 10. 2026Potřeba vypracovat strategii EU pro boj proti islamistickému entrismu a vlivu sítě Muslimského bratrstva
pozměňovací návrhB10-0424/2026 · Odst. 1 - PN 31, 2. část
pro
většina ECR: proti
většina strany: pro (stejně)přijato
8. 10. 2026Potřeba vypracovat strategii EU pro boj proti islamistickému entrismu a vlivu sítě Muslimského bratrstva
pozměňovací návrhB10-0424/2026 · Odst. 1 - PN 31, 1. část
pro
většina ECR: proti
většina strany: pro (stejně)přijato

Posledních 10 z 805.

Kde rozhodly české hlasy

Těsná hlasování, která by bez českých hlasů dopadla opačně (všechna).

Většinou pozměňovací návrhy a dílčí hlasování. Ukazuje se, jak hlasovala v těch, která proběhla v době jejího mandátu.

DatumHlasováníVolbaNa straně výsledkuVýsledek
9. 7. 2026Hrozba válečných zločinů, stupňující se porušování mezinárodního humanitárního práva a situace v oblasti lidských práv v súdánském El-Obeidu
dílčí hlasováníB10-0357/2026 · Odst. 7, 2. část
nehlasovala–zamítnuto
18. 6. 2026Provádění směrnice o čištění městských odpadních vod a rizika pro bezpečnost dodávek léčivých přípravků
pozměňovací návrhB10-0238/2026 · Odst. 13 - PN 10
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
18. 6. 2026Provádění směrnice o čištění městských odpadních vod a rizika pro bezpečnost dodávek léčivých přípravků
pozměňovací návrhB10-0238/2026 · Odst. 8 - PN 8
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
17. 6. 2026Struktura a sazby spotřební daně z tabákových výrobků a výrobků souvisejících s tabákovými výrobky (přepracované znění)
pozměňovací návrhA10-0161/2026 · Za bodem odůvodnění 3 - PN 90
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
20. 5. 2026Doporučení Radě, Komisi a místopředsedkyni Komise, vysoké představitelce Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku k 81. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů
pozměňovací návrhA10-0103/2026 · Odst. 1, písm. ad - PN 34
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
20. 5. 2026Doporučení Radě, Komisi a místopředsedkyni Komise, vysoké představitelce Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku k 81. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů
pozměňovací návrhA10-0103/2026 · Odst. 1, písm. aa - PN 31
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
29. 4. 2026Změna nařízení (ES) č. 1272/2008, (ES) č. 1223/2009 a (EU) 2019/1009, pokud jde o zjednodušení některých požadavků a postupů týkajících se chemických výrobků
pozměňovací návrhA10-0104/2026 · Článek 2, pododstavec 1, bod 2, podbod a, za podbodem i - PN 117
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
28. 4. 2026Význam právních předpisů EU týkajících se znásilnění definovaného absencí souhlasu
pozměňovací návrhA10-0047/2026 · Odst. 21 - PN 6
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
26. 3. 2026Změna nařízení (EU) 2021/1232, pokud jde o prodloužení doby jeho uplatňování
pozměňovací návrhA10-0040/2026 · Před článkem 1; nařízení (EU) 2021/1232 - článek 3 - odstavec 1 - písm. a - PN 34
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
12. 2. 2026Doporučení Radě o prioritách EU pro 70. zasedání Komise OSN pro postavení žen
dílčí hlasováníA10-0010/2026 · Bod odůvodnění G, 3. část
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
12. 2. 2026Vypracování nové strategie EU pro boj proti chudobě
pozměňovací návrhA10-0260/2025 · Za bodem odůvodnění AG - PN 10
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
12. 2. 2026Vypracování nové strategie EU pro boj proti chudobě
pozměňovací návrhA10-0260/2025 · Za odst. 63 - PN 9
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
13. 11. 2025Strategie pro rovnost žen a mužů 2025
dílčí hlasováníA10-0210/2025 · Odst. 10, 2. část
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
22. 10. 2025Souhrnný rozpočet Evropské unie na rozpočtový rok 2026 – všechny oddíly
pozměňovací návrhA10-0192/2025 · Za odst. 36 - PN 3, 1. část
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
9. 10. 2025Druhý světový summit o sociálním rozvoji
dílčí hlasováníB10-0408/2025 · Odst. 13, 2. část
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
17. 6. 2025Financování rozvoje – před čtvrtou mezinárodní konferencí o financování rozvoje v Seville
dílčí hlasováníA10-0101/2025 · Odst. 1
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
7. 5. 2025Udělení absolutoria za rok 2023: souhrnný rozpočet EU - Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO)
pozměňovací návrhA10-0051/2025 · Za odst. 96 - PN 1
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
7. 5. 2025Udělení absolutoria za rok 2023: souhrnný rozpočet EU - Evropská rada a Rada
pozměňovací návrhA10-0052/2025 · Za odst. 57 - PN 8
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
3. 4. 2025Vlna poprav v Íránu a potvrzení rozsudků smrti aktivistů Behrouze Ehsaniho a Mehdi Hassaniho
pozměňovací návrhRC-B10-0220/2025 · Za bodem odůvodnění B - PN 3
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
2. 4. 2025Provádění společné bezpečnostní a obranné politiky – výroční zpráva 2024
pozměňovací návrhA10-0011/2025 · Odst. 125 - PN 146
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
2. 4. 2025Pokyny pro rozpočet na rok 2026 - oddíl III
pozměňovací návrhA10-0042/2025 · Za odst. 22 - PN 65
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
2. 4. 2025Pokyny pro rozpočet na rok 2026 - oddíl III
pozměňovací návrhA10-0042/2025 · Odst. 18 - PN 79
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
2. 4. 2025Pokyny pro rozpočet na rok 2026 - oddíl III
pozměňovací návrhA10-0042/2025 · Za odst. 11 - PN 56
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
19. 12. 2024Doporučení Radě o prioritách EU pro 69. zasedání Komise OSN pro postavení žen
dílčí hlasováníA10-0030/2024 · Odst. 1, písm. u, 2. část
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto
28. 11. 2024Doporučení ohledně nekuřáckého prostředí a prostředí bez aerosolu
pozměňovací návrhRC-B10-0173/2024 · Odst. 5 - PN 16, 1. část
proano, výsledek odpovídá hlasupřijato
14. 11. 2024Deforestation Regulation: provisions relating to the date of application
pozměňovací návrhC10-0119/2024 · Článek 1, odst. 1, před bodem 1 nařízení (EU) 2023/1115 - PN 10
nehlasovala–přijato
14. 11. 2024Deforestation Regulation: provisions relating to the date of application
pozměňovací návrhC10-0119/2024 · Článek 1, odst. 1, před bodem 1 nařízení (EU) 2023/1115 - PN 9
nehlasovala–přijato
14. 11. 2024Deforestation Regulation: provisions relating to the date of application
pozměňovací návrhC10-0119/2024 · Článek 1, odst. 1, před bodem 1 nařízení (EU) 2023/1115 - PN 7
nehlasovala–přijato
14. 11. 2024Deforestation Regulation: provisions relating to the date of application
pozměňovací návrhC10-0119/2024 · Článek 1, odst. 1, před bodem 1 nařízení (EU) 2023/1115 - PN 6
nehlasovala–přijato
14. 11. 2024Deforestation Regulation: provisions relating to the date of application
pozměňovací návrhC10-0119/2024 · Článek 1, odst. 1, před bodem 1 nařízení (EU) 2023/1115 - PN 5
nehlasovala–přijato
14. 11. 2024Deforestation Regulation: provisions relating to the date of application
pozměňovací návrhC10-0119/2024 · Článek 1, odst. 1, před bodem 1 nařízení (EU) 2023/1115 - PN 3
nehlasovala–přijato
23. 10. 2024Souhrnný rozpočet Evropské unie na rozpočtový rok 2025 – všechny oddíly
pozměňovací návrhA10-0008/2024 · Za odst. 91 - PN 67, 1. část
protiano, výsledek odpovídá hlasuzamítnuto

Podle témat

Deset témat s nejvíce hlasováními podle Legislativní observatoře EP.

Názvy témat jsou ruční český překlad (OEIL je jen anglicky a francouzsky).

TémaHlasováníÚčast na hlasováníPro / proti / zdržela seHlasuje s frakcí
Společná zahraniční a bezpečnostní politika (SZBP) 6.101 56289,6 %1 400 z 1 562
716 pro · 480 proti · 204 zdržela se
78,6 %983 z 1 250
Rozpočet Unie 8.7092297,8 %902 z 922
502 pro · 290 proti · 110 zdržela se
81,1 %471 z 581
Sociální politika, sociální charta a protokol 4.1070989,1 %632 z 709
267 pro · 251 proti · 114 zdržela se
68,7 %230 z 335
Politika životního prostředí 3.7055394,2 %521 z 553
337 pro · 152 proti · 32 zdržela se
87,6 %432 z 493
Vztahy se třetími zeměmi 6.4048789,1 %434 z 487
283 pro · 106 proti · 45 zdržela se
86,1 %247 z 287
Společná obchodní politika obecně 6.2033186,4 %286 z 331
179 pro · 85 proti · 22 zdržela se
87,6 %211 z 241
Rozšíření Unie 8.2031275,0 %234 z 312
126 pro · 70 proti · 38 zdržela se
64,2 %147 z 229
Orgány Unie 8.4028790,6 %260 z 287
148 pro · 82 proti · 30 zdržela se
79,0 %188 z 238
téma 3.30 (zdroj neuvádí název) 3.3024881,9 %203 z 248
130 pro · 48 proti · 25 zdržela se
75,0 %102 z 136
Podniková politika, spolupráce podniků 3.45225100,0 %225 z 225
127 pro · 90 proti · 8 zdržela se
98,1 %202 z 206

S kým hlasuje stejně

Podíl hlasování, kde oba hlasovali stejně. Celá tabulka shody.

Jen dvojice s aspoň 50 společnými hlasováními.

Nejčastěji stejně

Nejméně často stejně

Poslední závěrečná hlasování

DatumHlasováníVolbaVýsledek
8. 10. 2026Potřeba vypracovat strategii EU pro boj proti islamistickému entrismu a vlivu sítě Muslimského bratrstva
závěrečné hlasováníB10-0424/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
8. 10. 2026Nedemokratické volby do ruské Státní dumy v roce 2026 a důsledky pro občanskou společnost
závěrečné hlasováníRC-B10-0441/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
8. 10. 2026Pilotní projekt týkající se Evropské školní aliance
závěrečné hlasováníB10-0436/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
8. 10. 2026Případy Aliho Karimliho, Anara Mammadliho a dalších politických vězňů v Ázerbájdžánu
závěrečné hlasováníRC-B10-0438/2026 · Návrh usnesení
propřijato
8. 10. 2026Snahy vládnoucí strany Gruzínský sen zakázat v Gruzii opoziční strany
závěrečné hlasováníRC-B10-0443/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
8. 10. 2026Stav lidských práv v Íránu, zejména případy Taráne Rahímíové a Lejly Abolhasaníové
závěrečné hlasováníRC-B10-0452/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
8. 10. 2026Nařízení Komise, kterým se mění [příloha III] nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1925/2006, pokud jde o monakoliny z červené fermentované rýže
závěrečné hlasováníB10-0466/2026 · Návrh usnesení
prozamítnuto
8. 10. 2026Nařízení Komise, kterým se mění příloha III nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1925/2006, pokud jde o určité botanické druhy obsahující deriváty hydroxyanthracenu
závěrečné hlasováníB10-0465/2026 · Návrh usnesení
prozamítnuto
8. 10. 2026Nařízení Komise, kterým se mění příloha XVII nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek, pokud jde o olovo v brokových střelách
závěrečné hlasováníB10-0432/2026 · Návrh usnesení
prozamítnuto
8. 10. 2026Nařízení Komise, kterým se mění příloha XVII nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek, pokud jde o olovo v brokových střelách
závěrečné hlasováníB10-0431/2026 · Návrh usnesení
prozamítnuto
7. 10. 2026Doporučení Radě, Komisi a místopředsedkyni Komise, vysoké představitelce Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku k politickým vztahům mezi EU a Čínou
závěrečné hlasováníA10-0237/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
7. 10. 2026Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci ve prospěch propuštěných pracovníků na základě žádosti Belgie – EGF/2026/001 BE/Cora
závěrečné hlasováníA10-0241/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
7. 10. 2026Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci ve prospěch propuštěných pracovníků na základě žádosti Finska – EGF/2026/003 FI/Valmet Automotive
závěrečné hlasováníA10-0243/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
7. 10. 2026Uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci ve prospěch propuštěných pracovníků na základě žádosti Španělska – EGF/2026/002 ES/Galicia automotive ancillary
závěrečné hlasováníA10-0242/2026 · Návrh usnesení (celý text)
propřijato
7. 10. 2026Opatření k usnadnění konzulární ochrany nezastoupených občanů Unie ve třetích zemích
závěrečné hlasováníA10-0254/2026 · Návrh Komise
propřijato

Zdroj: HowTheyVote.eu. Všechna hlasování najdeš v seznamu hlasování.